Startlister

Herre elite:
1 Wim Stroetinga (NED)/Wojciech Pszczolarski (POL) præsenteret af Dansk Erhvervs Transport
2 Bartosz Rudyk/Damian Slawek (POL) præsenteret af Milwaukee
3 Andreas Müller/Stefan Mastaller (AUT) præsenteret af P.O. Nielsen
4 Julius Dominick/Felix Hapke (GER) præsenteret af Ryobi
5 Rasmus Bøgh Wallin/Tobias Mørch Kongsted (DEN) præsenteret af Sydbank
6 Frederik Egehus/Marcus Sander Hansen præsenteret af Flyt.dk
7 Oliver Wulff Frederiksen/Michael Mørkøv (DEN) præsenteret af Lundbæk & Hansen
8 Robin Skivild/Frederik Wandahl  (DEN) præsenteret af Rytger
9 Casper Pedersen (DEN)/Cees Bol (NED) præsenteret af Demin
10 Carl Frederik Bevort/Adam Holm Jørgensen (DEN) præsenteret af ADDRESS
11 Hans Pirus/Mortitz Augenstein (GER) præsenteret af Føtex
12 Arne Birkemose/Anders Fynbo (DEN) præsenteret af Løkkefonden
13 Yoeri Havik/Jan Van Schip (NED) præsenteret af Beckers Maling
14 Matthias van Beethoven (BEL)/Stephen Bradbury (GBR) præsenteret af Elverdal
15 Denis Rugovac/Ludek Lichnovsky (CZE) præsenteret af Njors
16 Marckus Njor/Benjamin Hertz (DEN) præsenteret af Claus Dalsgaard
17 Ludvig Anton Wacker/Tobias Aagaard Hansen præsenteret af Team Ballerup
18 Emil Schandorff/Nicolaj Mengel (DEN) præsenteret af prøv cykelbanen

Dame elite:
1 Michelle Lauge (DEN)
2 Amalie Winther Olsen (DEN)
3 Kirsten Herup Søvang (DEN)
4 Karoline Hemsen (DEN)
5 Emily Nelson (GBR)
6 Michelle Andres (SWI)
7 Tessa Dijkman (NED)
8 Maikke Brandwagt (NED)
9 Michelle De Graf (NED)
10 Josephine Hansen (DEN)
11 Alžbeta Bačíková (SLO)
12 Tusnelda Svanholmer (DEN)
13 Rikke Bak Dalgaard (DEN)
14 Marita Jensen (DEN)
15 Paola Panzeri (ITA)
16 Maria Averina (RUS)
17 Francesca Selva (ITA)
18 Mikka Holm (DEN) 
19 Laura Auberbach-Lind (DEN)

Talentløb:
I forbindelse med DBCs 3-dagesløb i Ballerup Super Arena køres et talentløb. Dette løb er for U17-ryttere samt ryttere der normalt kører i kategori C og D ved normale DBC-stævner. Løbet køres som parløb over alle tre dage med et samlede klassement.
Pris for deltagelse i løbet er kr. 150,- Tilmelding foregår via DBCs normale tilmeldingssystem via cykelbanen-booking.dk.

Mini løbet:
1 Peter Bheki/Asger Bak Jepsen
2 Magnus Ritz/Noah Andersen
3 Aksel Haudrum Larsen/Storm Skjødt
4 Noah Nielen/Mads Andersen
5 Anton Louw Larsen/Sebastian Haaning
6 Oskar Louw Larsen/Aksel Storm
7 Marius Hobolth/Valdemar Kromann Jensen
8 Melker Stoltz/Alexander Nørskov Larsen
9 Johanne Resen/Mikkeline Davidsen
10 Ida Krickau/Anna Margrethe Hansen
11 Julius Nielsen/Jonathan Hindø
12 Linus Larsson/Tristan Hansen
13 Nicolina Hansen/Anika Gormsen
14 Hjalte Ellegaard Larsen/Karl-Aksel Tilly